جمعه، ۲۳ بهمن ۱۳۹۴, ۱۷:۳۴
English
 
به مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی کشور خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

انتشار نرم افزار شبیه ساز پارسی دینامیک دریا توسط سازمان بنادر و دریانوردی

انتشار نرم افزار شبیه ساز پارسی دینامیک دریا توسط سازمان بنادر و دریانوردی
سازمان بنادر و دریانوردی نسخه عمومی نرم افزار شبیه ساز پارسی دینامیک دریا "PMODynamics" را منتشر کرد.

معاون توسعه و تجهیز بنادر سازمان بنادر و دریانوردی از انتشار نسخه عمومی نرم افزار شبیه ساز پارسی دینامیک دریا "PMODynamics" خبر داد.

علی رضا کبریایی: من بیان این خبر و تاکید بر اهمیت توسعه و انتشار این نرم افزار در راستای رفع نیاز روزافزون به بومی سازی و کمک به رفع وابستگی متخصصین و دانش پژوهان کشور به نرم افزارهای مشابه خارجی، از کلیه مهندسین و محققین جامعه دریایی کشور دعوت نمود تا با بهره گیری از این نرم افزار در انجام شبیه سازی پارامترهای دریایی، این سازمان را در راستای توسعه و رفع کاستی های احتمالی این نرم افزار یاری نمایند.

علیرضا کبریایی افزود : سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرجع حاکمیتی امور دریا و سواحل، نرم افزار مدل ایرانی PMODynamics را در قالب مطالعات پایش و شبیه سازی سواحل کشور، توسط گروهی از اساتید خبره داخلی تهیه نمود. توسعه این نرم افزار از سال 1385 آغاز و اولین بار در سال 1389 در افتتاحیه نهمین کنفرانس بین المللی 2010ICOPMAS  به عنوان یکی از دستاوردهای کشور در این حوزه، رسماً رونمایی و به جامعه مهندسی دریایی کشور معرفی گردیده و پس از طی مراحل آزمایشی اولیه به مرحله ای رسیده که قابلیت انتشار جهت استفاده عموم را یافته است.

شایان ذکر است این نرم افزار دارای کاربردهای مختلف مهندسی سواحل از جمله شبیه سازی جریان های جزر و مدی، شبیه سازی جریان های ناشی از باد و کریولیس، جریان در اقیانوس ها، شبیه سازی 
جریان های ناشی از موج، شبیه سازی تولید و انتشار امواج در محیط های بزرگ و کوچک، شبیه سازی جریان رسوب ساحلی و مورفولوژی و همچنین آنالیز و استخراج پارامترهای جزر و مدی بوده و هم اکنون در مرحله ثبت نهایی در شورایعالی انفورماتیک می باشد.

علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت این نسخه از نرم افزار به پایگاه اینترنتیhttp://pmodynamics.pmo.ir مراجعه نمایند.

۱۸ شهریور ۱۳۹۲ ۱۴:۵۸
تعداد کلیک: ۱,۷۹۵

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.

  • برای دریافت خبرنامه مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی کشور، آدرس پست الکترونیکی خود را وارد کنید: