یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
 

اخبار

برگزاری دوره آموزشی استقرار طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی کشور ICZM در استان ساحلی گیلان

برگزاری دوره آموزشی استقرار طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی کشور ICZM در استان  ساحلی گیلان

ششمین جلسه کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان گیلان با دستور جلسه برگزاری دوره آموزشی طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی کشور ICZM و بررسی، شناسایی مسائل و اولویت های استان در تدوین شرح خدمات پروژه "تدقیق مطالعات طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی استان های شمالی" در مورخ 1396/08/23، در محل سالن جلسات استانداری استان گیلان برگزار گردید.

در ابتدای جلسه جناب آقای شعبان پور،  معاون محترم عمرانی استاندار ضمن خوش آمدگویی به اعضا در خصوص سابقه انجام طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی کشور‌(ICZM) در سطح ملی توضیحاتی ارایه و با توجه به مقتضیات استان، بر لزوم تسریع در انجام تدقیق طرح مذکور تاکیید نمودند.

در ادامه جناب آقای چراغی، مدیر کل بنادر و دریانوردی و دبیرکمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان ضمن ارایه گزارش عملکرد دبیرخانه، به اقدامات در راستای مصوبات کارگروه ساماندهی سواحل، بنادر و جزایر ذیل کار ویژه مرز شورای امنیت کشور با اولویت رفع مشکل تالاب انزلی در تیرماه سال جاری پرداختند.

نمایندگان سازمان بنادر و دریانوردی پیرو ابلاغیه شورای عالی شهرسازی و معماری به عنوان متولی انجام طرح ICZM، به ارایه اسناد بالادستی طرح ICZM در سطح ملی و بین المللی و اقدامات جاری و آتی سازمان در این خصوص پرداختند و به الزامات استقرار طرح فوق با اولویت همکاری مستمر سازمان های مرتبط با دبیرخانه کمیته یاد شده در پیشبرد تدقیق طرح ICZM استان گیلان تاکید نمودند. لزوم تهیه داده های پایه که توسط سازمان بنادر و دریانوردی طی سالهای 1376 تاکنون به جدیت و به طور مستمر انجام شده است، به عنوان مقدمات و ضروریات آغاز مطالعات ICZM در بخش دریا مطرح شد.

در پایان پس از ارایه مطالب استقرار طرح ICZM توسط اساتید محترم دانشگاه به عنوان همکاران سازمان یادشده، جلسه با تبادل نظرات و بیان مسایل از سوی مدیران استانی خاتمه یافت.

۷ آذر ۱۳۹۶ ۱۴:۲۴
تعداد بازدید : ۵۲۸