سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
 

اخبار

طرح تدقیق مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی استان های شمالی کشور از دی ماه سال جاری آغاز شد

طرح تدقیق مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی استان های شمالی کشور از دی ماه سال جاری آغاز شد
مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی از آغاز طرح تدقیق مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی استان های شمالی کشور خبر داد.

 

مهندس خلیلی با اعلام این خبر افزود: پس از ارزیابی پیشنهادهای فنی مالی مشارکت های منتخب در فرآیند انتخاب مشاور برای طرح تدقیق مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی استان های شمالی کشور(گیلان، گلستان و مازندارن)، اجرای مطالعات توسط مشاورین ذی‌صلاح منتخب از دی ماه سال جاری آغاز شده است.

 

خلیلی اضافه نمود: تدقیق مطالعات طرح مدیریت یکپارچه منطقه ساحلی استان های شمالی کشور در ادامه انجام و ابلاغ طرح ملی مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی کشور(ICZM)، مطابق با درخواست استانداران استان های شمالی کشور، پایبندی به اسناد بالادستی به ویژه آمایش سرزمین در بخش (LUP) طرح یادشده و به استناد نتایج پایش و شبیه سازی سواحل شمال کشور به ویژه در بخش (SMP)، سعی در ارائه الگوی مدیریتی در برش شهرستان به منظور رفع مناقشات و تعارضات مدیریتی در منطقه ساحلی دارد.

 

شایان ذکر است طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی کشور (ICZM) در سال ۱۳۸۹ مورد تصویب شورای معماری و شهرسازی قرار گرفت و در سال ۱۳۹۱ جهت بهره برداری و اجرا به استانداران ساحلی ابلاغ گردید. بر اساس اصلاحیه‌ی ابلاغیه این طرح، مسئولیت تدقیق مطالعات در استان های ساحلی بر عهده سازمان بنادر و دریانوردی می باشد که سایر دستگاههای اجرایی نیز باید در این خصوص با سازمان، همکاری نمایند.

۲ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۲۰
تعداد بازدید : ۹۸۶