جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

طرح تدقیق مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی استان سیستان و بلوچستان از اسفندماه سال 1398 آغاز گردید

طرح تدقیق مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی استان سیستان و بلوچستان از اسفندماه سال 1398 آغاز گردید

رئیس اداره مدیریت سواحل سازمان بنادر و دریانوردی از آغاز طرح تدقیق مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

مهندس قنبری ممان با اعلام این خبر افزود: پس از ارزیابی پیشنهادهای فنی– مالی مشارکت های منتخب در فرآیند انتخاب مشاور برای طرح تدقیق مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی استان سیستان و بلوچستان، اجرای مطالعات توسط مشاورین ذی‌صلاح منتخب از اسفندماه ماه سال 1398آغاز شده است.

 وی افزود: تدقیق مطالعات طرح مدیریت یکپارچه منطقه ساحلی استان سیستان و بلوچستان در ادامه انجام و ابلاغ طرح ملی مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی کشور(ICZM)، مطابق با درخواست کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان سیستان و بلوچستان، پایبندی به اسناد بالادستی به ویژه آمایش سرزمین (LUP) طرح یادشده و به استناد نتایج پایش و شبیه سازی سواحل سیستان و بلوچستان ضمن برقراری توسعه متعادل و متوازن در این مناطق، ملاحظات محیط زیستی را برای دستیابی به توسعه پایدار، ملاحظات خطر پذیری را برای توسعه ایمن و ریسک پذیر و ملاحظات پدافند غیرعامل را برای دستیابی به توسعه اَمن مورد توجه قرار می‌دهد. این طرح ماهیتی مشارکت پذیر دارد و از طریق هماهنگی و یکپارچگی ساختاری و فرایندی بین دستگاهی می‌کوشد تعارض ها و تضادهای فراروی تصمیم گیری های مدیریتی را به حداقل رسانده و بهره­دهی اقتصادی و اجتماعی را بیشینه سازد.

شایان ذکر است طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی کشور (ICZM) در سال ۱۳۸۹ مورد تصویب شورایعالی شهرسازی و معماری قرار گرفت و در سال ۱۳۹۱ جهت بهره برداری و اجرا به استانداران ساحلی ابلاغ گردید. براساس اصلاحیه‌ی ابلاغیه این طرح، مسئولیت تدقیق مطالعات در استان های ساحلی بر عهده سازمان بنادر و دریانوردی می باشد که سایر دستگاه های اجرایی نیز همکاری لازم در این خصوص را می نمایند.

۶ فروردین ۱۳۹۹ ۱۱:۴۹
تعداد بازدید : ۳,۲۷۳